Projektu konkurss „ Mācāmies kopā”

2024./2025.mācību gadā jau otro gadu pēc kārtas Rīgas 1.pamatskola-attīstības centrs piedalījās Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra organizētajā  projektu konkursā „ Mācāmies kopā”, un  saņēmām RIIMC atļauju īstenot pieteikto  projektu un naudu projekta aktivitātēm.

Skolas projekta nosaukums: “Skola nākotnei: Digitālo prasmju un rīku integrācija mācību vidē”

Projekta mērķis ir pilnveidot skolas pedagogu digitālās prasmes, lai efektīvi izmantotu mūsdienu izglītības tehnoloģijas mācību procesā, īpaši koncentrējoties uz interaktīvo displeju, Soma.lv platformas un Chromebook datoru lietošanu. Projekts arī paredz digitālo mācību līdzekļu izstrādi, izmantojot mākslīgā intelekta (MI) sniegtās iespējas, tādējādi veicinot skolotāju radošo un profesionālo izaugsmi, lai nodrošinātu kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību skolēniem.

Projektā izvirzītie sasniedzamie rezultāti:

  40% pedagogu apguvuši interaktīvo displeju lietošanu un regulāri tos izmanto mācību stundās.

  100% skolotāju apguvuši digitālās mācību satura platformas Soma.lv izmantošanu, integrējot to vismaz vienā mācību stundā nedēļā.

  Vismaz 10 pedagogi izveidojuši individuālos digitālos mācību līdzekļus, izmantojot MI rīkus, kas pielāgoti skolēnu individuālajām vajadzībām.

  50% pedagogu regulāri izmanto Chromebook datorus mācību materiālu izveidē un mācību procesa nodrošināšanā.

  Pedagogu digitālo prasmju novērtējums (caur aptaujām un testiem) uzlabojies par 30% salīdzinājumā ar sākotnējo stāvokli projekta sākumā.

Projekta īstenošanas laiks: 23.10.2024.-18.04.2025.

Projekta dalībnieku skaits: 22 pedagogi

Kas projekta rezultātā būs ieviests, mainījies vai uzlabojies?

Projekta rezultātā skolā tiks ieviesta sistemātiska un efektīva tehnoloģiju izmantošana mācību procesā, kas paaugstinās mācību kvalitāti un pedagogu profesionālo kompetenci digitālajā jomā. Skolotāji būs izveidojuši pielāgotus digitālos mācību līdzekļus, kas atbalstīs individualizētu mācību pieeju. Tiks uzlabota sadarbība starp pedagogiem un skolas vadību, kā arī starp skolotājiem un skolēniem, pateicoties digitālajiem rīkiem un tehnoloģijām. Kopumā tiks veicināta mūsdienīga un iekļaujoša izglītības vide, kas atbalsta bērnu izaugsmi un sekmē pedagogu sadarbību.

Lai sasniegtu mērķi, ir plānotas šādas aktivitātes:

  1. Seminārs. Ievads digitālo prasmju būtībā, ieskats mūsdienu izglītības tehnoloģiskajos risinājumos un to pielietojuma veidos mācību vidē. Radošas un inovatīvas mācību metodes, kas ietver dažādu digitālo rīku platformu pielietošanu.
  2. Praktiska nodarbība. Pedagogi pilnveido un iegūst  zināšanas par mācību platformas Soma.lv  izmantošanu mācību procesā. Iepazīstas ar Soma.lv materiāliem un to  izmantošanu mācību stundās.
  3. Praktiska nodarbība. Ievads Chromebook datoru lietošanā, ikdienas darbu veikšanai, nepieciešamo rīku apskats. Apgūs zināšanas un prasmes darba uzsākšanai ar Chroomebook datoriem. Praktiski strādāt ar Chroomebook datoriem ,to pamatiespējas, pamatrīki, kas nepieciešami ikdienas uzdevumu veikšanai. Interaktīvu mācību materiālu izveide un pielietošana.
  • Praktiska nodarbība. Interaktīvu mācību materiālu izveide un pielietošana.

 Sniedz pedagogiem praktiskas prasmes izveidot un efektīvi izmantot interaktīvus mācību materiālus, kas palīdz paplašināt skolēnu iespējas mācīties gan individuāli, gan sadarbībā ar citiem. Iepazīšanās ar digitālo tehnoloģiju rīku būtību, radošas iespējas to integrēt mācību procesā.

  •  Seminārs. Praktiska nodarbība. Kas ir mākslīgais intelekts?  Uzzināt, kas ir mākslīgais intelekts un  gūt noderīgas prasmes  digitālo mācību līdzekļu izstrādē, mācību stundu sagatavošanā, izmantojot mākslīgo intelektu, kā aplīgu.